NTI Bulut Kulvarlı Fiyatlandırma Planı ve Politikaları

Soru: Fiyatlandırma sistemi nasıl çalışıyor?
Cevap:   Fiyatlandırma yapısında, aylık abonelik planlarına karşılık gelen kulvarlar vardır. Bu kulvarlar GB cinsinden depolama kotalarını temel alırlar, ayrıca indirme için de kısıtlama mevcuttur.

Soru: Ay sonu gelmeden indirme sınırıma erişirsem ne olur?
Cevap:   Eğer ayın geri kalanı için sınıra erişilirse, paylaşma ile indirme düğmeleri devre dışı bırakılır ve size bir uyarı mesajı gönderilir. Paylaşma ile indirme düğmeleri bir sonraki ayın başında tekrar etkinleştirilir.

Soru: Dosya yükleme sınırı var mıdır?
Cevap:   Dosya yüklemede bir sınır yoktur.

Soru: Abonelik planları nelerdir?
Cevap:   Kulvarlı planın ayrıntıları aşağıdadır.
Çevrimiçi Depolama Alanı İndirme Sınırı Abonelik Ödemesi
16GB depolama alanı Aylık 160GB 30 Günlük ÜCRETSİZ Deneme
32GB depolama alanı Aylık 320GB Ayda $4.99
64GB depolama alanı Aylık 640GB Ayda $9.99
128GB depolama alanı Aylık 1280GB Ayda $19.99
256GB depolama alanı Aylık 2560GB Ayda $39.99
640GB depolama alanı Aylık 6400GB Ayda $99.99
2048GB depolama alanı Aylık 20480GB Ayda $199.99

Yükseltme Politikası
Soru: Deneme üyeliğinden aylık $4.99 ödeme planına yükselttim. Nasıl faturalandırılacağım?
Cevap:   Kredi kartınızdan otomatik olarak tahsilat yapılacaktır ve aylık temelde tekrarlayan ücretlendirme gerçekleştirilecektir. Deneme sırasında abonelik iptal edilmezse bu ücretlendirmeye geçilecektir.

Soru: Ay ortasında yükseltme yaparsam ne olur?
Cevap:   We charge the pro-rated amount of the delta between the tiers. For example, if the upgrade occurs on July 13 and is upgrading from $4.99/month to the $9.99/month tier the charge is: ((30 – 13 + 1)/30 * $9.99) – ((30 – 13 + 1)/30 *$4.99) = $3.00 and this payment will cover the remainder of July. The second payment (of $4.99) will be charged on August 1.

NOT:Mevcut ayda sadece bir gün kalmışsa, ilk ödemede sadece bu gün için faturalandırılırsınız.

Soru: Mevcut kulvarımın sınırını aşarsam ne olur?
Cevap:   Eğer sınırı aşarsanız, bir üst kulvara yükseltilmeniz için onayınızı talep edeceğiz. Eğer yükseltmeye onay vermezseniz, bu yükseltme gerçekleştirilmez. Eğer onay verirseniz, sizi bir üst kulvara yükselteceğiz ve faturanız aynı aylık ücret ilkesine göre hesaplanacak.

İndirgeme Politikası
Soru: Abonelik planımda indirgeme yapabilir miyim?
Cevap:   Evet, eğer mevcut kullanımınız, indirgeme yapmak istediğiniz kulvarın sınırlarına uygunsa, indirgeme yapmanıza izin verilir. Örneğin, aylık $4.99 kulvarına indirgeme yapmak istiyorsanız, ama kullandığınız depolama kapasitesi 64GB ise, indirgeme yapamazsınız.

Soru: Abonelik ücretim indirgemeden sonra yeni kulvardan mı geçerli olacak?
Cevap:   Hayır, önceki kulvar temelindeki ödemeniz hala geçerli olacaktır. Daha düşük yeni kulvar için ödeme, bir sonraki takvim ayında geçerli olacaktır.

İptal Politikası
Soru: Deneme sırasında aboneliğimi iptal edersem dosyalarıma ne olacak?
Cevap:   Deneme süresi sırasında iptal ederseniz, verilerinizi sileriz ama hesap profiliniz (adınız, e-posta adresiniz, kredi kartı bilgileriniz, vs.) kalır.

Soru: Aboneliğimin ortasında iptal edersem ne olacak?
Cevap:   Abonelik sırasında iptal ederseniz, tekrarlayan ödemeleri sonraki aydan itibaren durdururuz. İçinde bulunulan takvim ayı için size ödeme iadesi yapılmaz.

Soru: Çevrimiçi ortamdaki dosyalarımı kaldırmak için ne kadar zamanım var?
Cevap:   Çevrimiçi depolama ortamındaki verilerinizi silmek için ay sonuna kadar vaktiniz vardır. Hesap profiliniz dışında kalan verilerinizin tümü ay sonunda silinir.

Özel Durum İşleme
Soru: Kredi kartı işlemim neden başarısız oldu?
Cevap:   Girilen kredi kartı bilgisi yanlış olabilir veya kredi kartının kullanma süresi dolmuş olabilir.

Soru: Kredi kartı işlemim başarısız olduğunda ne olur?
Cevap:   Eğer kredi kartı işleminiz başarısız olursa, iki adet 7'şer günlük düzeltme süresi için geri sayımı başlatacağız.
(1) İlk 7 günlük dönem: Düzeltme yapılıncaya kadar veya dönemin sonunda, size bir düzeltme hatırlatma e-postası gönderilir.
(2) İkinci 7 günlük dönem: Düzeltme hatırlatma e-postası tekrar gönderilir, eğer düzeltmeyi yapmazsanız, hesabınız ve verileriniz silinir.
(3) 1.nci dönemin sonunda hesabınızı askıya alırız; 2.nci dönemin sonunda ise, hesabınızı kapatırız ve içindekileri sileriz.
(4) Bu iki dönem sırasında:
a. Eğer doğru kredi kartı bilgilerini gönderirseniz ve işlem onaylanırsa, hesabınız normal duruma geri döner.
NOT:Hesap Başlangıç Tarihiniz aynı kalır.

b. Eğer aboneliğinizi iptal eder, düzeltme için bir adım atmaz veya doğru kredi kartı bilgisi sağlamazsanız, 2. dönemin sonunda hesabınızı kapatırız ve içindekileri sileriz.